Olfe Blog

Sanal Sunucudan Nasıl Para Kazanılır?

KISACA SANAL SUNUCU NEDİR?

 

Veri Merkezi (Fiziksel Sunucular)

Sanal sunucu, diğer deyişlerle VDS/VPS hizmeti; fiziki olarak güçlü bileşenlerin bir araya gelerek oluşturulan bölünmüş sunucu hizmetidir. Sanal sunucu hizmetini almaya başladığınızdan itibaren, yalnızca size özel bir şekilde kurulmuş işletim sistemi ile karşılaşırsınız. Bölünmüş olması nedeniyle, sunucudaki diğer kullanıcılarla verileriniz asla karışmaz. Bizlerin bulut ve sanal sunucu olarak adlandırdığı bu yapı için, çeşitli ve yüksek performanslı fiziki sunucular tercih ediyoruz. Siz değerli kullanıcılarımızın en iyi performansı alabilmesi için eşit ve oranlı bir şekilde kaynak paylaşımı yapıyoruz. Sanal sunucu içerisine kurulan her şeyden sanal sunucunun sahibi sorumludur. İçerisinde her türlü içerik barındırabilirsiniz. Ancak bu durumu gerçekleştirirken ülkemizin kanunlarını da göz önünde bulundurmak zorundasınız. TCK’nın belirli maddeleri uyarınca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kanunlara aykırı bir içerik tespit ederse, sunucu sağlayıcınızla iletişime geçip bilgilerinizi talep edebilir. Talep sonucunda hakkınızda yasal işlem uygulanabilir. Bu nedenle barındıracağınız içeriğe dikkat etmelisiniz.

SANAL SUNUCU’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

Sanal Sunucu’dan Para Kazanma

Yukarıda da anlattığımız gibi, sanal sunucular tarafınıza özel bir işletim sistemi kurularak teslim edilmektedir. Sanal sunucu içerisine kuracağınız içerik sizlere büyük paralar kazandırabilir. Bazı Örnekler:

- Organik Hit Sistemleri: Sanal sunucunuzun içerisine kuracağınız çeşitli program ve araçlar ile, organik hit hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu durumda çeşitli farklı siteleri, sanal sunucunuzdan ziyaret ederek yüksek meblağlarda para kazanabilirsiniz. Belirttiğimiz iş modeli, 1 adet sanal sunucu ve 1 adet IP adresi ile yapılabilecek bir iş değil ancak piyasada oldukça bilinen bazı bu tarz araçlar ile bu iş modelini 1 sanal sunucu ile de yapabilmeniz mümkün. Örneğin; A aracı, sizin gibi farklı kullanıcıları da toplayıp, Organik Hit için havuz sistemi oluşturuyor. Bu sayede, sizlerde puan biriktirip farklı kullanıcılar ile sizin kazanmış olduğunuz puan aracılığıyla çeşitli sitelere hit gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz organik hitler aracılığıyla internet sitenizi Google’da üst sıralara çıkarabilirsiniz.

­- Oyun Sunucuları: Sanal sunuculardan para kazanmanın bir yolu da, çeşitli oyunlarda sunucular kurarak belirli kitleye ulaştıktan sonra üyelik satışları yapmaktır. Mesala; Minecraft adlı oyunda bir sunucu kurarak, oyunculara güvende hissedeceği bir ortam sağlamanız takdirinde, aynı zamanda kurmuş olduğunuz sunucunun tercih edilmesini sağlarsanız, oldukça fazla üyelik satışı yaparsınız. Bu sayede de para kazanmış olursunuz.

- Kişisel Blog: Türkiye’de en yaygın para kazanma yollarından birisi olan Kişisel Blog kurarak kullanıcıların beğenilerini kazanmaktır. Sanal sunucu alıp, içerisine ilgili optimizasyon ve kurulumları sağladıktan sonra güzel ve ilgi çekici içerikler girmeniz durumunda kişisel blogunuz para kazanmaya bir adım daha yakın olacaktır. Sonrasında, internet siteniz için gerekli süslemeleri yapmanızın ardından Google AdSense’ye başvurmalısınız. Google AdSense internet sitenize reklam almanız konusunda sizlere destek sağlayacaktır. İnternet sitenizin çeşitli yerlerine Google AdSense reklamlarını yerleştirerek, kullanıcılarınız her bu reklamları görüntülediğinde ve tıkladığında AdSense hesabınıza bakiye gelmiş olacak. Tabii ki, AdSense’ye başvurup onaylanmak ne yazık ki bu kadar kolay değil. Google AdSense’nin internet sitenizi onaylaması için çeşitli kriterler var. Tam olarak hepsi ne yazık ki keşfedilmiş değil ancak, bir tanesi ve etkili olan bir kriteri de; tercih ettiğiniz sitenizin barındırma hizmetidir. İnternet siteniz şayet, sanal sunucuda veya fiziksel sunucuda barınıyorsa; internet sitenizin optimizeleri ve süslemeleri düzgün ise AdSense yetkilileri tarafından onaylanacaktır. Tarafımızdan sanal sunucu hizmeti alıp, bizlere bazı optimizasyonları yapmamız konusunda bilgilendirirseniz, bu durum AdSense tarafından onaylanmanıza bir adım daha yakınlaştıracaktır. Google, paylaşımlı hosting ve paylaşımlı IP kullanan internet sitelerine pek sıcak bakmıyor. Sanal sunucuyu önermemizin nedeni de budur.

- E-Ticaret Sitesi: Yine yaygın bir yöntem olan, E-Ticaret sitesi kurarak para kazanmaktır. Bu iş için hiçbir sermayeye ihtiyacınız yok. İnternet ortamında satış yapacağınızdan dolayı; tercih etmiş olduğunuz sektörde satış yapan bazı mağazalar ile görüşüp, bayilik benzeri bir sistem ile sizlerle ürün paylaşımı yapmasını rica edebilirsiniz. Bu durumda kargo ve gönderimleri anlaşmış olduğunuz firma yapar. Siz ürünlerin üzerine belirli bir komisyon koyup satışınızı yaparsınız. Sunucu, reklam ücretleri harici hiçbir gideriniz olmayacak. Bu iş modelini başarabildikten sonra en iyi para kazanılacak sistemdir.

- Madencilik (Mining): Aslında sanal paraların madenciliğini yapmak da bir bakımdan para kazandırmaktadır. Ancak bu işlemleri biz Olfe A.Ş. olarak önermiyoruz. Çünkü madencilik doğru ve düzgün bir biçimde yapılmadığında sanal sunucu veya fiziksel sunucunun giderini bile karşılamayacaktır. Eski yıllarda güzel kazançlar sağlanabilirdi fakat artık bu tarz bir imkan mümkün değil gibi görünüyor. Ayrıca Türkiye şartlarında madencilik yapmak yasaktır.

- Satış Ortaklığı Sistemi: Satış ortaklığı sistemi de E-ticaret gibi kazandıran sektörlerden biridir. Satış ortaklığı, firmalarla anlaşıp firmaların ürün/hizmetlerini çeşitli ortamlarda tanıtarak komisyon almaktır. Örneğin, Olfe ile anlaşıp %10 komisyon belirlersiniz. Kullanıcılar size, Olfe tarafından verilmiş bağlantı üzerinden girip satın alım yaparlarsa hesabınıza %10 komisyon yatırılır.

- Yazılım Geliştiriciliği: Edinmiş olduğunuz sanal sunucular üzerinden yazılım geliştiriciliği yaparsanız, oldukça büyük meblağlarda paralar kazanabilirsiniz. Çağımızın sektörü olan yazılım sektörü, her geçen gün daha da değerlenmektedir. Yazılımın en çok değerlenen yanı da Web Site Tasarım ve Programlamasıdır. Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra, HTML ile süslediğiniz “PHP,ASP,NODE.JS” gibi dillerle yazılımını yapmanız takdirinde güzel paralar kazanabilirsiniz. Olfe A.Ş. olarak bu konuda gayret gösteren, öğrenmek isteyen kişilerin her türlü yazılım ile alakalı soru ve sorusunda ücretsiz olarak yanıtlayıp, sorunlarını gideriyoruz.

- Ro(bot) Sistemler: Bir çok kişinin işine yarayan bot sistemleri ile oldukça büyük paralar kazanabilirsiniz. Örneğin, Gmail hesabı arayan bir kişiye, sanal sunucu üzerinden birden fazla Gmail hesabı açarak, hesap başı ortalama 2.50 TL civarında bir para kazanabilirsiniz. 100 tane açmış olmanız takdirinde 250 TL kazanmış olacaksınız. Hatta sanal sunucuların birden fazla işlemi kolaylıkla yapabiliyor olmasını da göz önünde bulundurursak, günde 10.000 adet Gmail hesabı bot yazılımlarıyla, kolay bir şekilde açabilirsiniz.

- Web Hosting (Reseller): Yine çağımızın sektörlerinden olan Web Hosting sektöründen de para kazanabilmek mümkün. Örneğin Olfe A.Ş. firmasıyla anlaşıp, Olfe A.Ş.’nin müşterilerine verdiği fiyattan daha uygun bir fiyat vermesini sağlayıp, müşterilerinize re-sell yani yeniden satma işlemi yaparak para kazanabilirsiniz. Bu konuda BTK Yer Sağlayıcılığı belgesi almanız gerekebilir. Başvuru ve işlem süreci çok basittir. E-devlet üzerinden bu işlemler sağlanabilir.

EN İYİ SANAL SUNUCU NEREDEN ALINIR?

Türkiye şartlarına göre, çoğu firmanın over-sell (aşırı satış) yaptığı görülmektedir. Bu 1 adet sunucuya aşırı sanal sunucu kurulmasında oluşan bir performans problemidir. Bu durumda firmalar müşterilerin işlemci kullanımını sınırlandırmaktadır. Bu sayede performans yine düşmektedir. Türkiye’de en iyi sanal sunucu satışı yapan, ve asla performanstan ödün vermeyen firmamız Olfe A.Ş.’yi ziyaret etmenizi, deneyimlemenizi öneririz. Ücretsiz destek ve koruma avantajlarıyla alabileceğiniz en iyi hizmeti tabii ki Olfe A.Ş.’den alırsınız. Ayrıca bu yazıyı okuduğunuzu belirterek Olfe A.Ş.’den size özel %10 indirim hakkı kazanabilirsiniz.

 

Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Kurumsal ve diğer ihtiyaçlarınız için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İletişim